Krogi šajā ezera pusē bijuši jau izsenis, jo pirmās Marienburgas (tagad Alūksnes) pilsētas ēkas un krogi bijuši pārsimts metru no “Jaunsētām”, blakus vecajam tiltam uz Pilssalu.

Katrīnkrogs

Krogi šajā ezera pusē bijuši jau izsenis, jo pirmās Marienburgas (tagad Alūksnes) pilsētas ēkas un krogi bijuši pārsimts metru no “Jaunsētām”, blakus vecajam tiltam uz Pilssalu. Katrīnkroga tagadējā atrašanās vieta ir blakus Alūksnes ezeram un kādreizējām ceļam, kas toreiz savienoja stratēģiski nozīmīgo Marienburgas pilsētu ar Pēterburgu.

Katrīnkrogs izveidots un tā interjers ieturēts 17 g.s. stilā, kad šinī vietā dzima un sava audžutēva Ernsta Glika pavadībā izauga vēlākā Krievijas cariene un Pētera I sieva Katrīna I (1684-1727). Vai Jūs zinājāt, ka Pētera I un Katrīnas I laulībā piedzima 9 bērni? Šos un vēl citus vēsturiskus faktus uzzināsiet  - Katrīnkrogā!

Jūs priecēs burvīgais skats uz Alūksnes ezeru un tā salām, jo kroga atrašanās vietā ir tiešā Alūksnes ezera krastā. No Katrīnkroga plašajiem logiem Jums pavērsies divas skaistākās, teikām un nostāstiem, apvītās salas – Cepurītes sala un Garā sala. Noteikti pajautājiet Katrīnkroga meitenēm, lai izstāsta teikas par šīm salām arī Jums!

Ļaujieties Katrīnas laika atmosfērai un izbaudiet gardo maltīti un dzērienus!

Galdiņu rezervācijas un banketu pieteikumi: 

tel.: +371 26262847; e-pasts: katrinkrogs@inbox.lv

Darba laiks: P.-O. Slēgts/ T.-C. 12:00- 21:00/ Pk.-S. 12:00-22:00/ Sv. 12:00-19:00

Katrīnkrogā tiek ievēroti noteiktie pulcēšanās ierobežojumi, lūdzam tos ievērot un pateicamies par sapratni.